|
Wie gaat er zondag voor?
Wie gaat er zondag voor?
Zondag mag ik bij u voorgaan, en daar kijk ik naar uit. Voor deze gelegenheid is mij gevraagd iets over mijzelf te vertellen — geen eenvoudige opgave.
Ik woon in Den Helder, heb twee zonen en ben sinds 2020 weduwnaar. Sinds drie jaar heb ik een vriendin met wie ik mij verbonden weet; wij wonen niet samen.
Van 1999 tot 2004 studeerde ik HBO-theologie en predikkunde aan de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden. In 2003 deed ik het kerkelijk examen in de Nederlandse Hervormde Kerk en werd ik geregistreerd als kerkelijk werker. Tot 2020 heb ik mijn opleiding niet beroepsmatig kunnen inzetten, omdat de intensieve, fulltime zorg voor mijn vrouw al mijn tijd en aandacht vroeg.
Na 2020 vond ik, voorzichtig en stap voor stap, weer werk in pastoraat en verkondiging. Ik ga sindsdien voor in verschillende gemeenten, maar ben in het bijzonder verbonden aan de Doopsgezinde Gemeente te Schagen, waar ik sinds vorig jaar de ontstane leemte na het vertrek van de vaste predikant mag opvullen. Dat is intensief en veelzijdig werk: voorgaan, kringwerk en pastorale bezoeken.
Wie na het lezen van deze woorden meer over mij wil weten, kan terecht op mijn persoonlijke website:
www.gerbensloothaak.nl
In de dienst van zondag staat de roeping door Jezus van de eerste discipelen centraal, bij het meer van Genezareth — ook bekend als het meer van Galilea of Tiberias. Deze roeping wordt in de dienst kort in verband gebracht met woorden van de profeet Jesaja. Ten slotte kijken we samen wat het begrip ‘roeping’ vandaag kan betekenen voor ons, moderne mensen.
Voor deze dienst heb ik het oecumenisch leesrooster gevolgd. We lezen Jesaja 49:1–6 en Matteüs 4:12–22.
|