Hoogwoud Voorganger(s): Pastor Ben Sloothaak uit Den Helder Ouderling(en): Tine Kalverboer Organist: Philip Greep
Op zondagmorgen 27 april 2025 willen we in de kerk nadenken over het heel bekende verhaal “De Emmaüsgangers” uit het Evangelie van Lucas.
Zomaar ineens worden de twee mannen op hun wandeling van Jeruzalem naar hun huis in Emmaüs verrast door een vreemdeling die met hen meeloopt.
Zij hebben geen idee wie het is; wij wel want Lucas vertelt het zijn lezers direct.
Blijkbaar is het het samen wandelen met deze vreemdeling toch plezierig, want zij nodigen Hem uit om te blijven eten. Tijdens het breken van het brood wordt alles duidelijk; het is de opgestane Heer!
We stellen ons de vraag of dit prachtige verhaal dat Pasen voor ons op zo’n mooie en ontspannen manier doet herinneren, ook iets wil zeggen over ons leven en ons pad door het leven, hier en nu.
Wie is Gerben Sloothaak?
Klik HIER voor een introductie
Voorgangers:
Ds. Sylvia Neuféglise-Vermeer en Pastor Jan Verbruggen
Over de dienst:
Dit jaar vieren wij dat 80 jaar geleden Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetting. De groep mensen die zich de Bevrijdingsdag herinnert wordt steeds kleiner.
Een goede vriend van mij vertelde over zijn ervaring van de hongerwinter in Amsterdam. Hij was toen tien jaar. Hij overleefde de hongerwinter ter nauwer nood. Hij kwam na de oorlog bij twee gastgezinnen op het platteland weer op krachten.
Helaas zijn er nu weer veel mensen die gebukt gaan onder oorlog. Mensen van wie de huizen vernietigd worden, die honger lijden, die naaste familieleden verliezen, …
En wij …? Wij mogen leven in vrijheid! Wij zijn daar onze bevrijders dankbaar voor. Ook zijn wij dankbaar voor onze landgenoten die in verzet kwamen tegen de bezetter.
Op 4 mei herdenken wij de omgekomen bevrijders en verzetsmensen, in het bijzonders de slachtoffers uit onze eigen gemeenschap. De slachtoffers van het verzet vereren wij met het plaatsen van een lichtje bij hun foto tijdens de dienst.
Deze oecumenisch viering is op zondag 4 mei om 10 uur in de PKN-kerk op de terp in Hoogwoud.