Hoogwoud Voorganger(s): ds. Bas van der Bent uit Alkmaar Organist: Cilia Koenis-Gerdes
Over de dienst:
Zondag is het de vijfde zondag na Epifanie, het feest van de verschijning van de Heer. Vandaag besluiten we dat we genoeg van verschijningen hebben gezien maar dat we er zelf iets mee moeten. We worden geroepen. En nu denken dat je met dat Woord van God niet zoveel meer kunt dan op zondag naar de Kerk. We zullen horen dat gewone mensen geroepen worden en dat zelfs de hogepriester in de Tempel verlegen kan zijn om woorden; om dat Woord aan mensen over te brengen. Het hoeft dus niet zo ingewikkeld te zijn, het is zelfs aan kinderen uit te leggen, ook daar hebben we een verhaal over, en we zingen veel. De dienst begint om 10 uur.
Bas van der Bent
Over ds. Van der Bent: Ik ben 77 jaar, weduwnaar, vader van 2 dochters die zelfstandig wonen en grootvader van 4 kleinkinderen. Ik was 20 jaar maatschappelijk hulpverlener, tot een burn out en baanverlies.
Daarna was ik 10 jaar hoofdredacteur/verslaggever bij de lokale omroep in Alkmaar tot ik problemen kreeg met mijn hart. Daarna ben ik afgekeurd wegens chronisch hartfalen, zonder uitzicht op herstel. Inmiddels ben ik met pensioen.
Kerkelijk hoor ik bij de PKN (Protestantse Kerk Nederland), al ben ik ook betrokken bij de Basisgroep Alkmaar.
Ik ben theologie gaan studeren als afstandstudent via de LOI bij de PThUK. Toen de LOI stopte ben ik verdergegaan als deeltijdstudent in de gezamenlijke opleiding van de PThU en de VU aan de Vrije Universiteit in Amsterdam.
Ik heb geen preekconsent in de PKN maar het moderamen van de synode heeft mij gevraagd door te gaan met voorgaan als een gemeente geen voorganger kan vinden. Ik ga graag voor en doe dat ook regelmatig op verzoek als men mij dat vraagt. Ik ben gek op mijn pc en het internet. Volg mij op twitter
Ik ben te vinden op Linkedin
Ik ben te vinden op Facebook Mijn dagelijkse Bijbelcolumn staat op Basendebijbel Mijn preken op Alkmaarse Preken
ZANGDIENST OBDAM - BRAKENKERKJE
Dorpsstraat 38 23 maart 2025
Medewerking in deze dienst wordt verleend door De Cantorij onder leiding van pianist en dirigent Leo Kramer.
Deze dienst is voorbereid door de Liturgiecommissie.
Aanvang:
10.00u
Thema: Moeders
Er bestaan veel verschillende moeders op deze wereld, kleurrijke moeders, werkende moeders, bijna moeders, moeders op leeftijd en gestorven moeders die voortleven in onze gedachten. Ook al ben je zelf geen biologische moeder, toch kan je een moeder zijn voor de kinderen om je heen wanneer je voor de klas staat, wanneer je in de zorg werkt, of wanneer je kinderen hebt geadopteerd. In de bijbel kunnen we ook lezen over vele Moeders. Wil je weten wie deze moeders zijn en hou je ervan om veel liederen te zingen, dan bent u in het Brakenkerkje aan het goede adres.
Na afloop van de zangdienst staat er koffie en thee voor u klaar.
Namens de liturgiecommissie,
ds. Sylvia Neuféglise
Geen livestream
ANBI-gegevens
Via de volgende links komt u snel bij de ANBI-gegevens van onze gemeente.